2020.02.01

Kecskeméten rendezték meg a judósok felnőtt országos bajnokságát, amelyen a Miskolci VSC judósai négy érmet is szereztek!

A felnőtt korcsoportos judo országos bajnokságnak február első hétvégéjén Kecskemét adott otthont. A miskolci sportolók közül az MVSC színeit képviselő, a Miskolci Olimpiai Reménységek Program (MORP) által is támogatott Tóth Apor magyar bajnok lett a 90 kg-osok között, ahol klubtársával, a 17 éves Sáfrány Péterrel döntőzött. Figyelemre méltó, hogy a még ifjúsági korú Kriza Anna a dobogó második fokára állhatott fel az eredményhirdetéskor, míg Czerlau Jenifer bronzérmes  lett.

Az MVSC és a Miskolci Sportiskola versenyzőinek edzője Bartha Ákos és Kálmán Tibor.

52 kg: 2. Kriza Anna (MVSC- Miskolci Sportiskola)

70 kg: 3.  Czerlau Jenifer (MVSC)

90 kg: 1. Tóth Apor (MVSC), 2. Sáfrány Péter (MVSC)

Összesített egyesületi éremtáblázat: 1. Mogyi Bajai JC, 2. RHDSE, 3. BHSE, …5. MVSC